Szukaj na tym blogu

piątek, 16 listopada 2018

MIEJSCA DLA KULTURY I ROZRYWEK, czyli ÓSME "MŁODSZE POKOLENIE"

Tym razem rozrywkowo - „młodsze pokolenie” znaczy. No może nie do końca, bo i o kulturze wysokiej będzie (m.in. w związku z 95-leciem Książnicy Kopernikańskiej), ale zdominowanej tu przez tę popularną. Konferencja pt. Miejsca dla kultury i rozrywek: idee, architektura, ludzie odbędzie się 24 XI w Bibliotece Diecezjalnej (pl. ks. Frelichowskiego 1), w godz. 10.00-15.00. Wyjątkowy punkt programu stanowi pokaz fragmentu filmu toruńskiej produkcji z 1929 roku pt. Panienka z chmur, odnalezionego jakiś czas temu w Filmotece Narodowej.

Młodsze pokolenie”: znooowu...powiedzą niektórzy, nareeeszcie! – zawołają inni. Faktycznie, „młodsze pokolenie” starzeje się i obrasta w piórka – to już ósma konferencja, niedługo jubileusz 10. edycji 😀, a posesyjne dzieci / tomy zajmują coraz więcej miejsca na półce. Tak tylko marudzę, bo jedno i drugie cieszy i daje satysfakcję – szczególnie kiedy ludzie zaczepiają w różnych miejscach miasta i w „różnych okolicznościach przyrody” pytając, kiedy i o czym następne spotkanie? Wówczas mam poczucie, że ta praca i młyn bez końca (planowanie sesji i konstruowanie programu nakłada się ze zbieraniem materiałów do druku z poprzedniej edycji, a ich redakcja z przygotowaniami organizacyjnymi kolejnego spotkania itd.) dają efekty. Póki co pomysłów mi nie brakuje.

Przy okazji informacja taka: jakiś czas temu podjęłam decyzję, że nie będę kandydować po raz kolejny na stanowisko prezesa Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Napracowałam się, z efektami, zapracowałam na to, żeby zwolnić. Zostałam w nowym zarządzie w charakterze członka ds. konferencji „młodszego pokolenia” i sesji naukowych Rzemiosło artystyczne i wzornictwo w Polsce. Więc ciąg dalszy nastąpi
😀.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.