Szukaj na tym blogu

piątek, 23 października 2015

MODERNIZM TORUŃSKI. ARCHITEKTURA MIASTA 1920-1989




Podstawowe informacje o ZABYTKACH TORUŃSKICH MŁODSZEGO POKOLENIA w listopadzie (28 XI). To kolejna, druga edycja cyklu spotkań (pierwsze, nt. pruskiego muru, odbyło się w maju, przy pełnej sali :-) ).
Konferencja (z Bibliotece Diecezjalnej),

Wystawa (w Archiwum Państwowym, autor: dr Michał Pszczółkowski).




Zapraszam już teraz – zarezerwujcie czas!
(szczegóły niebawem)

2 komentarze:

  1. Fajnie! :)
    A będzie planowana konferencja o kościele dominikanów z serii "dzieje i skarby"? bo miała być chyba jesienią tego roku?
    I czy ukaże się w tym roku tom pokonferencyjny z zeszłorocznej konferencji o katedrze?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Konferencja o dominikanach przeniesiona na 2016 rok. Informacje o naszych sesjach tutaj: http://www.shs.pl/?page_id=4850
      Tom z jesiennej sesji o katedrze, pt. "Kościół Świętojański w Toruniu - nowe rozpoznanie" ma być gotowy na 28 XI, promocja podczas sesji o modernizmie. Będzie też książka z majowego spotkania i pruskim murze i tom z sesji biżuteryjnej z 2014 roku. I być może moja kolejna książeczka z serii "Toruń SPACErkiem", pt. "Krzyżacka ORBIta". Zapraszam :-)

      Usuń

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.