Szukaj na tym blogu

środa, 16 marca 2016

LWY I LWOPODOBNE - LICZNE I RÓŻNE

Takie sobie po-zimowo-przed-wiosenne impresje. Było o SMOKOPODOBNYCH, teraz lwy i lwopodobne

Podczas rekonesansu służącego przygotowania trasy spaceru na kolejne spotkanie Toruńskich Spacerów Fotograficznych (temat HISTORYZM, jak konferencja 23 kwietnia z cyklu ZABYTKI TORUŃSKIE MŁODSZEGO POKOLENIA - zapraszam!; niebawem więcej info) ponownie oglądałam wiele miejsc i detali.


Żeby upewnić się w przychodzących do głowy porównaniach i analogiach, niektóre z detali utrwaliłam. Także głowę lwa ze zwornika z elewacji okazałej kamienicy Tilka na rogu ulic Piernikarskiej i św. Jakuba (jak wyżej). Czy podobny do tego z Dworu Artusa? No, nie całkiem... :-)


Kilka ze spacerowych" lwów i lwopodobnych do obejrzenia tutaj, bez wychodzenia z domu. Te bardzo i mniej znane. Lokalizacja do odgadnięcia :-)


Chyba nawet nie lwopodobny stwór...
 

Lew zgryziony zębem czasu (i atmosfery)...


Mocny, ...

...kotowaty, ...


...i - "na bank" - rozweselony :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.