Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 4 czerwca 2018

SPACER PO LEWYM MIEŚCIE - Z PIASKÓW DO PODGÓRZA

Spacer historyczny po Lewym Mieście, czyli po Podgórzu, na specjalne życzenie wytrwałych uczestników m.in. letnich spacerów tematycznych organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej. I tych osób, które zaczepiały mnie ostatnio na ulicy 😊, pytając: kiedy spacer po Podgórzu? "Się wykreowało" zapotrzebowanie na podgórskie spacerowanie 😉 Sama radość.

Przypominam tym, którzy nie zdążą, nie mogą, mają inne plany, że zawsze dostępna jest wirtualna wersja poznawania dziejów Podgórza i podgórzan = PODGÓRZ WIDMO. Jednak to nie to samo co bezpośredni kontakt, pytania, wspomnienia. Z Piasków do Podgórza to już kolejna trasa przeze mnie "wytyczona" / wykorzystana - nie do wiary, prawda? Bo czy można zWIEDZAć Podgórz?


Z Piasków do Podgórza wędrujemy 17 VI,
pod egidą Książnicy Kopernikańskiej
(cykl "Podgórz sprzed lat").
Zapraszam!


Przy okazji przypominam - i polecam - czwarty tom serii "Zabytki toruńskie młodszego pokolenia" - o zabytkach z lewobrzeża.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.