Szukaj na tym blogu

środa, 28 grudnia 2016

ORKAN NIE-ZIELENI, czyli BiA C.D.


Kolejna zielona strata... Nie, nie, to nie efekt przejścia przez Toruń orkanu Barbara...

Tyle z drzew zostało...
...To tylko fotografie z wigilijnego przedpołudnia, które ukazują pozostałości drzew przy ul. Bema po cięciach „sanitarnych”, czy może raczej cienciach.
Nie trzeba być specjalistą, żeby wiedzieć, że po takim maks-WY-cięciu drzewo nie odrodzi się – wystarczy poobserwować takie już „zadbane” okazy, które w kolejnym roku trzeba są wycinane.


Rozumiem, że cięcia sanitarne są konieczne, ale czy trzeba wycinać wszystko wokół? A jeśli cięcia = WY-cięcia, może by POMYŚLEĆ o nasadzeniach? Czy naprawdę specjalnością Torunia musi być BiA?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.