Szukaj na tym blogu

wtorek, 15 grudnia 2015

BYDGOSKIE WE WSPOMNIENIACH

Czy poznajecie? Bydgoskie Przedmieście we wspomnieniach - z rodzinnych albumów, początek lat 60. :-) Na Bydgoskim mieszkali moi dziadkowie.
 
Grzebię w starych zdjęciach, bo przygotowuję kolejną ich partię do BIBLIOTEKI KOLEKCJI PRYWATNYCH. Kto jeszcze nie widział tego kapitalnego zbioru, musi zajrzeć!

Na tych dwóch fotografiach moja ciocia - Maria Mordawska,
znany chirurg (choć dziś raczej należałoby powiedzieć...,
no właśnie - jak? Chirurżka?).A tutaj dziadkowie: Jan i Maria Mordawscy.


To rejon ulic: Gałczyńskiego, Kraszewskiego, Wita Stwosza.
Poznajecie te miejsca?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.