Szukaj na tym blogu

niedziela, 20 grudnia 2015

RATUSZ ZE ŚWIĄTECZNĄ SZMATĄ I INNE PASKUDZTWA

Ratusz Staromiejski jako słup ogłoszeniowy - jak Wam się podoba? Nawet nie ogłoszeniowy, ale życzeniowy :-) 

/Chociaż tego rodzaju "życzenia" spokojnie można rozpatrywać w kategoriach ogłoszenia typu BRAWO JA! :-) /

Już nawet nie pytam, co na to Miejski Konserwator Zabytków.Dyrektor Muzeum chyba NAJbardziej z toruńskich szefów dysponujących gmachami dużych gabarytów kocha Naród / torunian. Bo skŁADa NAJwiększe życzenia świąteczne, przynajmniej co do powierzchni... /O ich szczerości - "pełnych życzliwości..." - nie dyskutujemy :-) / Co na to konkurencja? 

Czy publiczne pieniądze powinny być wydawane na takie paskudztwa?
A sama szmata cudna, szczególnie w części środkowej...

Może ktoś znalazł jeszcze większą szmatę z życzeniami? 

A do tego na zabytkowych budynku?

Kolejne świąteczne paskudztwo, to reklama-kierunkowskaz jarmarku gwiazdkowego. Tak toto wygląda ("plajstiko-prowizorka") - bez komentarza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.