Szukaj na tym blogu

czwartek, 19 maja 2016

CZAS ZATRZYMAŁ SIĘ... - W TORUNIU

Toruń miasto sportu. Toruń miasto dialogu. Toruń miasto dla zakochanych. Itd., itp. i co tam jeszcze… Miał już Toruń tych przydomków bez liku. Tylko po co? Jak coś jest "do wszystkiego", to wiadomo, że jest "do niczego".
Dziś powiedziałabym: TORUŃ MIASTEM SZCZĘŚLIWOŚCI, GDZIE ZATRZYMAŁ SIĘ CZAS. Tak, tak, to sarkazm oczywiście. Wynikający z tego, że lubię swoje miasto i dlatego takie idiotyzmy tym bardziej mnie drażnią.
Czas zatrzymał się w newralgicznym punkcie miasta – kolejny tydzień zegar na pl. Rapackiego NIE DZIAŁA. Wciąż mamy południe. W SAMO POŁUDNIE… – kto z kim?

za: http://www.iluzjon.fn.org.pl/static/3/120/studenci.html

Czas zatrzymał się w newralgicznym punkcie miasta – czy tylko na zegarze? Czy kogoś to obchodzi?
Rozumiem, że zdarzają się awarie, ale nie rozumiem braku reakcji, a do tego przez kilka tygodni! Nie rozumiem też CIĄGŁOŚCI tego „procesu” – z zegarem często jest coś nie tak. A raczej z jego obsługą. O ile jest (?).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.