Szukaj na tym blogu

niedziela, 29 maja 2016

ROLKOWY RAJD SZLAKIEM ZABYTKÓW BYDGOSKIEGO PRZEDMIEŚCIA – JUŻ DRUGIPodczas tegorocznego, siódmego już święta Bydgoskiego Przedmieścia, wiele różnych i przeróżnych imprez, zabaw, spotkań – m.in. pchli targ, koncert i wielkie żarcie” (takie trochę zagadkowe…). Tu wciąż aktualizowana mapka imprez. Fajnie się składa, bo do żarcia nawiązuje przygotowany przeze mnie ROLKOWY RAJD SZLAKIEM ZABYTKÓW BYDGOSKIEGO PRZEDMIEŚCIA – już drugi. Tym razem szlakiem knajp, mówiąc potocznie :-)

Tęcza, 1927 r.

Przed rajdem podam więcej szczegółów o trasie i miejscach, które będziemy wspominać – rodzaj informatorka (zaglądajcie!), podobnie jak w roku ubiegłym, kiedy to rajd prowadził szlakiem miejsc służących do sportowania się.

Tempo, jak poprzednio, wybitnie spacerowe, trochę pogadania o tym, co było, może i zainteresowania tematem ludzi po drodze. Po prostu okazja do świątecznego tym razem spotkania na BP, połączenia przyjemnego z pożytecznym – albo raczej przyjemnego z przyjemnym :-)

Podobnie, jak rok temu, do profesjonalistki od zabytków (czyli mnie) dołączy do nas profesjonalistka rolkowa Natalia Rutkowska, która prowadzi szkółkę rolkową. Poćwiczymy z Nią różne umiejętności i NIEumiejętności :-)


Fot. Nightscating

Nasz tegoroczny rajd(zik) mamy szansę zakończyć wielkim RAJDEM z prawdziwego zdarzenia – przez całe miasto, choć już bez zabytkowych i bydgosko-przedmiejskich podtekstów, bowiem tego samego dnia odbywa się kolejna edycja NIGHTSKATNIG (18 VI, godz. 20.00, start sprzed centrum handlowego Plaza).Impreza ta po przerwie wróciła do Torunia i bardzo dobrze! Byłam (24 V) – rewelacja! Jak policzyli organizatorzy, nasz tłumek rolkarzy liczył około 320 osób.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.