Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 25 lipca 2016

CHŁODZENIE SPRZED STULECIA - KOŃSKIE
Upał, wieki upał, skwar… Takie stopniowanie letnie co zawsze o tej porze roku, także w toruniarni. Swego czasu pisałam o archaicznym chłodzącym wynalazkukapeluszy dla koni. Przydałyby się i dziś, każdemu stworzeniu, tyle że koni na naszych ulicach już nie ma.
Przypomniał mi się ten stylowy pomysł :-) , kiedy przeglądałam wielce ciekawą stronę na Facebooku: Kultura i obyczaje XIX wieku. Polecam zainteresowanym dawną codziennością! To tam znalazłam między innymi takie oto końskie kreacje nagłowne
:-) sprzed ponad stulecia.
Życzę cienia i ochłodzenia!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.