Szukaj na tym blogu

czwartek, 21 lipca 2016

SZYLD JAK NOWY I ART BRUT


Kolejny szyld odnowiony! Tym razem malarz Guzicki oraz skład dewocjonaliów przy ul. Szpitalnej, na rogu Nowomiejskiego Rynku. Stan sprzed konserwacji można zobaczyć na stronie Literołapa.

Troska o stare napisy cieszy nie tylko torunian. Ale jak beczka miodu, to i łyżka dziegciu... Świetny Guzicki, ale przegrywa konkurencję z dzisiejszym szyldem poniżej - ten chyba trochę zbyt agresywny.
Kiedy robiłam zdjęcia kolejnego uszanowanego zabytku naszej (nie)dawnej codzienności, obiektyw skręcił na elewację tego budynku od strony Rynku. I o mało "klisza nie pękła"...

Pomijając, jak wygląda sam budynek, trochę zaniedbany, powala to, co stoi przed nim... Ławko-siedzisko z innej planety = art brut? jakiś happening? Czy po prostu śmietnik w centralnym punkcie Rynku, który miejska władza nieustannie "ożywia"?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.