Szukaj na tym blogu

niedziela, 3 lipca 2016

RANKINGUJEMY SIĘ LOKALNIE :-)


Przez przypadek, podczas szukania jakichś danych we własnej toruniarni :-) (bo nadmiar info czasem przytłacza…), wpadł mi na ekran artykuł nowego portalu o Toruniu = n.torun / Nowy Toruń. To tekst z 23 maja br., pt. Top 5 Toruńskich blogów (językowo trzeba by się przyczepić, niestety...). Toruniarnia w rankingu została ulokowana na drugim miejscu, o czym nieskromnie informuję :-)

Oceniającym dziękuję szczególnie za te frazy w komentarzu, które w cytacie podkreśliłam.Szukacie miejsca gdzie sztuka spotyka się z krytyką? Gdzie nie ma miejsca tylko na słodzenie i chwalenie, ale oprócz konstruktywnej krytyki, można spotkać też inteligentne pochwały? Oto Toruniarnia. Tu znajdziecie wszystko czego szukacie. Przede wszystkim autorka porusza sprawy ważne dla mieszkańców miasta. Jest tu dużo o sztuce, fotografii, zabytkach i malarstwie. Nie ma się co dziwić, w końcu autorka jest, jak sama o sobie pisze historykiem sztuki, zabytkoznawcą i regionalistką. Nie boi się poruszać tematów trudnych i niewygodnych. Blog jest okraszony dużą ilością pięknych fotografii. Działa od 2013 roku i oby jak najdłużej!


Pozdrawiam ranKINGowo :-)
Czytelników toruniarni oraz ekipę n.torunia!

Z mojego świata - mojego Podgórza.
W drodze z lewobrzeża do miasta...
...widoki niby te same,
ale zawsze można spojrzeć na nie inaczej.
Różny punkt i kąt widzenia są potrzebne,
bo Podgórz, Toruń, nasza rzeczywistość
są jak patchwork -
- zlepione z mnogości wielorakich elementów.
Na tym polega ich URODA.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.