Szukaj na tym blogu

środa, 27 września 2017

SEZON ZAPRASZANIA – PROWINCJA LEWOBRZEŻNA


Fot. od Marii Olszewskiej.

Kto dawno, dawno temu 😉 nie zdążył posłuchać o podgórskim zajeździe Ferrari, późniejszej Sielance i związanych z nimi historiach (moja prezentacja podczas „młodszego pokolenia”) ma szansę nadrobić zaległości 😊. Sielanka to przykład takiego trochę praktycznego patriotyzmu,  którym będziemy rozmawiać podczas konferencji "Zabytki toruńskie młodszego pokolenia" w roku przyszłym (wiadomo: rocznica wielka 1918-2018).
 

W bibliotece na Podgórzu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Podgórz sprzed lat” tej tematyce właśnie poświęcone = 2 X, godz. 16.00 (ul. Poznańska 52).

Opowieść w konwencji miejsca i ludzie, co nieco poszerzona w stosunku do pierwowzoru. A kto i tym razem nie zdąży / zapomni / nie znajdzie czasu / nie ma ochoty – zapraszam do lektury „Zabytków lewobrzeżnego Torunia...” (i pozostałych tomów serii – piąty /już!/ będzie gotowy na kolejną konferencję 25 XI).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.