Szukaj na tym blogu

środa, 21 stycznia 2015

ULICA GRABSKIEGO - SKRYTA DOSYĆ...

W poście "ZABYTEK ZADBANY" - PODGÓRZ" zapytałam, czy wiecie, gdzie jest ul. Władysława Grabskiego. (Odpowiedział, w komentarzu, kamiennakamieniu.)
Ulica jest na Podgórzu oczywiście, na przedłużeniu osi ul. Wyrzyskiej w stronę ul. Poznańskiej. Na mapie, na planie, bo w realu to chaszcze (jak niżej). Duży gmach z lewej w miejscu dawnego kościoła ewangelickiego (zniszczony we wrześniu 1939 roku). 


Chciałaby się zapytać, czy wiecie, gdzie jest ul. Skryta?

3 komentarze:

 1. Wyżej zadane pytania są ważne.
  - Niemniej jednak dokładam i swoje: Kim był (a właściwie kim dla nas w ogóle DZISIAJ jest) Władysław Grabski?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie wystarczy reforma walutowa i złotówka. Tak, tak, wiem, kogo to dzisiaj obchodzi. Może jednak jeden na milion sprawdzi, kim był / co zrobił taki patron, dlatego wolę nazwiska nawet zapomnianych dziś bohaterów w nazwach ulic, niż "piękne" nazwy typu Czekoladowa, Wiśniowa i co tam jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 3. > wolę nazwiska nawet zapomnianych dziś bohaterów
  Wolę, bo tak trzeba!
  ...bo jeśli nie my to kto?

  OdpowiedzUsuń

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.