Szukaj na tym blogu

niedziela, 29 listopada 2015

POŻAR NA SZEROKIEJ, GOŚĆ BEZ GŁOWY I ZWIS BALKONOWY KORONOWANY = NADWZROCZNOŚĆ CHRONICZNATo osobliwa przypadłość, NADWZROCZNOŚĆ CHRONICZNA, szczególnie częsta bywa u redaktora-korektora (którym jestem często, a ostatnio coraz częściej), obserwatora-analityka (nasilenie jako swego rodzaju forma psychoterapii czas jakiś temu, zostało we krwi) i osoby nieobojętnej na to, co wokół. 
Dziś zmasowane efekty nadwzroczności chronicznej, z obszaru kilku ulic Starego Miasta. Wystarczy wyjść i niespodzianki czekają! Trzeba tylko je dostrzec.
POŻAR na ul. Szerokiej = z kultowego Kefirka pozostał tylko …FIRE…GOŚĆ BEZ GŁOWY (wcale nie tak rzadki okaz w realu, niestety, choć nie z plastiku…) z ul. Kopernika = reklama lokalu. Reklama bez głowy... :-)ZWIS BALKONOWY KORONOWANY = nielegalnie już wiszący na balkonie (zabytkowej kamienicy) plakat kandydata z partii, koronowanej zdaje się. Oj, oj - minęło już przepisowych 30 dni, w ciągu których należy sprzątnąć materiały wyborcze.Fajne mamy atrakcje w centrum miasta, prawda?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.