Szukaj na tym blogu

wtorek, 24 listopada 2015

KRZYŻACKA OFENSYWA - SPOKOJNIE, TYLKO KSIĄŻKOWAByła w toruniarni zapowiadana KSIĄŻKOWA OFENSYWA, to teraz KRZYŻACKA – ale tylko ORBIta. Sypnęło SHS-sowymi książkami na koniec roku, w sam raz pod choinkę!
Proj. graficzny serii Kamil Snochowski


„Krzyżacka ORBIta” to druga moja książ(ecz)ka z serii „Toruń SPACErkiem”. Kto miał w ręku pierwszą, pt. „PierniCZANa orbita”, poznaje zapewne szatę graficzną i edytorski pomysł = dzieło Kamila SNOCHOWSKIEGO.

Zapraszam też do lektury:
- pierwszej publikacji książkowej o pruskim murze (do tej pory tylko rozproszone artykuły),
Proj. graficzny Kamil Snochowski

- książki o kościele Świętojańskim na nowo odkrywanym dzięki pracom konserwatorskim i restauratorskim ostatnich lat,

Oprac. Studio Kropka Piotr Kabaciński
KSIĄŻKA DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW MIASTA TORUŃ

ORAZ PARAFII KATEDRALNEJ.

- książki o klejnotach i ozdobach, od królewskich po tzw. biżuterię ubogą.

Oprac. Studio Kropka Piotr Kabaciński
Wszystkie książki do nabycia 28 XI (ceny promocyjne),
podczas drugiej konferencji 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.