Szukaj na tym blogu

sobota, 14 listopada 2015

KSIĄŻKOWA OFENSYWA

Już 28 listopada książkowa ofensywa Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki! Rozmaitość wielka, bo od biżuterii w Polsce, przez kościół Świętojański odkrywany na nowo, po pruski mur w Toruniu.




Książka dofinansowana środków Miasta Toruń
oraz przez parafię katedralną w Toruniu.




Trzy książki z trzech konferencji (o różnym charakterze), odpowiednio:
- z marca 2014 r. (wspólnie z Międzynarodowymi Targami Gdańskimi SA w Gdańsku),
- z października 2014 r. (wspólnie z Wyższą Szkołą Filologii Hebrajskiej w Toruniu; książka o kościele Świętojańskim dofinansowana ze środków Miasta Toruń oraz przez parafię katedralną),
- z maja 2015 r. (wspólnie z Książnicą Kopernikańską w Toruniu) – tak, tak, w takim tempie!
Będzie też druga moja książeczka z serii Toruń SPACErkiem, pt. Krzyżacka ORBIta.



 
Książki do nabycia po cenach promocyjnych podczas drugiego spotkania z cyklu TORUŃSKIE ZABYTKI MŁODSZEGO POKOLENIA, nt. MODERNIZMU 1920-1989, 28 listopada właśnie, w Bibliotece Diecezjalnej (pl. Ks. Frelichowskiego 1).

W przypadku drugiej edycji cyklu ZABYTKI TORUŃSKIE MŁODSZEGO POKOLENIA do majowych organizatorów (OT SHS i Książnica Kopernikańska) dołączyły kolejne instytucje i organizacje:
Archiwum Państwowe w Toruniu (do 27 XI można obejrzeć tam wystawę autorstwa dr Michała Pszczółkowskiego Modernizm toruński. Architektura międzywojennego miasta),
Biblioteka Diecezjalna,
Im więcej nas do pracy na rzecz naszego dziedzictwa, tym lepiej!

Modernistyczna sobota 
z książkowymi atrakcjami niebawem :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.