Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 25 kwietnia 2016

KOLEJNA ZIELONA STRATA
Było wielkie drzewo. Majestatyczne, czasem budzące symboliczne skojarzenia: rzeczywiste i nierealne, trwałe i ulotne. Świat zasad i wartości – świat cynizmu i układów. Tylko czy w takiej kolejności? (który z nich trwały?). Konstelacje światła i cienia, kolorystyczne kompozycje – białe i czerwone.


 Było drzewo i nie ma drzewa. Dziś przestało istnieć
Była akcja cięcie / ciencie, terazWYcięcie.
Żal.

Wianuszki na pożegnanie...?


2 komentarze:

  1. Ja się zajmuje wycinką drzew w innym mieście. Wydaje decyzję na ich wycinkę. Szkoda mi każdego drzewa, ale takiej topoli w taki miejscu bym nie trzymał, za duże zagrożenie..Co innego jakiś ladny dąb, buk..

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiem, że są racjonalne argumenty. Ale żal, że znikają w tempie astronomicznym, a przybywa niewiele... Czasem przybywa tylko w sprawozdaniach, sadzone byle jak, w nieodpowiednim okresie, a po roku są już tylko kikuty. Ale w sprawozdaniach wszystko gra. I nie pamiętam, czy to była topola /?/ - może ktoś podpowie?

    OdpowiedzUsuń

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.