Szukaj na tym blogu

środa, 20 kwietnia 2016

WITAMY W RAJ! (JĘZYKOWO)Tak, tak – w raj, a nie prawidłowo: w raju… Słowa nie tylko nie mają znaczenia, ale nawet nasze aktualne pustosłowie nie podlega żadnym zasadom deklinacji, regułom pisowni itd.


Ponownie szmato-kultura językowa. Cuuudną (czy raczej "códną") planszę z napisem WITAMY W MARKET zauważył już (publicznie, choć ja wcześniej prywatnie :-) ) Wojciech Giedrys w DZIEŃ DOBRY TORUŃ. Językowy koszmar.


Niedaleko odkryłam inne kuriozum – ŚW. MIĘSO… Czy panteon naszych świętych powiększył się, a tylko ja nic o tym nie wiem?
:-) Skojarzenia z wielkim świętem 1050-lecia wiecie czego są przypadkowe, jak sądzę.
WITAMY W RAJ! – gdzie absurd goni absurd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.