Szukaj na tym blogu

czwartek, 13 października 2016

USŁUGOWO – 2 (TORUŃ, KTÓREGO NIE MA)Trzy fot. ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej
w Toruniu.
Pocztowe usługi w formach, których już nie ma… Warto przypomnieć, jak poczta wyglądała i funkcjonowała w czasach PRL-u (tu powszechnie znana, satyryczna wersja :-) ) , bo dziś wręcz znika na naszych oczach.
Pamiętacie zamawianie
rozmów międzymiastowych?
I czekanie na połączenie,
czasem bardzo dłuuugo?
Aparaty były ulokowane
w kabinach telefonicznych,
zwanych rozmównicami :-)
 

W pocztowych placówkach dziś można kupić różności
od książek i kalendarzy, po kawę i rajstopy, załatwić sprawy bankowe i kantorowe, i ewentualnie :-) załatwić podstawowe sprawy pocztowe – po odstaniu w ogonku do okienka (zwykle czynne jedno z kilku...).


W ramach zachęty do lektury książki
przygotowywanej (na koniec 2016 roku)
pt. TORUŃ, KTÓREGO NIE MA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.