Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 2 lutego 2015

CzM - CO OBCHODZI RADĘ MIEJSKĄ I CZY W OGÓLE COKOLWIEK?

Pytanie (retoryczne) w tytule odnosi się do prasowych informacji o nagranych przez dyrektora CSW rozmowach z Prezydentem Torunia nt. zarządzania tą instytucją. 
Normalna reakcja normalnej władzy = wyjaśnić brzydką sytuację, a to możliwe jest wyłącznie przez konfrontację i wysłuchanie racji obu stron. Normalnie zareagował Czas Mieszkańców, występując o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji zajmującej się m.in. kulturą. A reszta? – reszty gospodarzy naszego miasta to nie obchodzi.


Dlaczego?
Powinni to wyjaśnić swoim wyborcom i wszystkim Mieszkańcom Torunia, w imieniu których dysponują publicznymi pieniędzmi. Zapytajcie Ich, dlaczego nie obchodzi Ich transparentność działań władz miasta i instytucji im podległych, dlaczego za bezzasadne uznają dążenie do przestrzegania norm i dobrych praktyk w zarządzaniu. Nie trzeba (aż) złamać prawa, żeby postąpić karygodnie czy nieprawidłowo. Truizm, prawda? Tylko że naszych radnych (z wyjątkiem Czasu Mieszkańców) nic to nie obchodzi.


„Aż” cynizm czy „tylko” kunktatorstwo?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.