Szukaj na tym blogu

piątek, 6 lutego 2015

PRZEKAZ NA DZIŚ


Przekaz na dziś - cokolwiek to znaczy...


Znów ciekawi ludzie,
znów rysują się kolejne perspektywy 
konstruktywnego działania. 

NIE PĘKAJCIE!

2 komentarze:

  1. Całkiem nie na temat: mam takie pytanie, czy zna Pani może artykuł/publikację odnośnie portali toruńskich kamienic? np. kamienica Roesnera, kamienica Pod Gwiazdą itd. Znam artykuły o polichromiach w kamienicach, o stropach (jest nawet książka), ale o portalach dotąd nie znalazłem. Źle szukam, czy nie ma takiego opracowania?
    Z góry dziękuję

    OdpowiedzUsuń
  2. Wstyd powiedzieć, ale tylko sprzed wielu lat - Stanisław Dąbrowski, "Portale, bramy i sienie toruńskie", Zapiski TNT, 9, 1932, z. 34, s. 113-150. Z ilustracjami = ciekawy materiał porównawczy. No i trochę w "Dziejach sztuki Torunia", ale z racji całościowego ujęcia sztuki miasta - skromnie. pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.