Szukaj na tym blogu

niedziela, 15 marca 2015

ANTYREKLAMA (ANTY)KULTURY

Refleksje niedzielne.
Jest taka społeczność na Facebooku NIE KUPUJĘ U SZMACIARZY. Dotyczy... bezhołowia w kwestii reklam. I bojkotu sprawców tej antyestetycznej degrengolady w przestrzeni miasta.
 
Tak mi się skojarzyło - bo, jak widać, ta idea nie dotarła jeszcze do Torunia. Smutne, że ta dwa - pierwsze z brzegu - ANTYprzykłady w wykonaniu instytucji kultury, a do tego na elewacjach zabytkowych gmachów... 
Co prawda nie pokrywają całej płaszczyzny elewacji, ale czy w ogóle powinny się tutaj znaleźć?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.