Szukaj na tym blogu

środa, 4 marca 2015

PRZECHOWO KIEDYŚ - KSIĄŻKA

PRZECHOWO KIEDYŚ - osobom zainteresowanym historią okolicy polecam książkę Piotra Skuczyńskiego.


Autor dotarł do licznych, różnych zdjęć Przechowa, pozbierał liczne okruchy pamięci. I co najważniejsze - robi to nadal. 
Piotr Skuczyński otrzymał za to opracowanie dziejów swojej małej ojczyzny Nagrodę Burmistrza Świecia. Gratuluję!
Młyn w Przechowie z albumu mojej rodziny.
Mam nadzieję, że albumik o Przechowie doczeka się drugiego, poszerzonego wydania. I mam też (drugą) nadzieję, że przyczyni się do tego choć w maleńkim stopniu materiał od mojej Mamy i Jej wspomnienia.
Pocztówka z młynem przechowskim.
Pałacyk należący do firmy Młyny i Tartaki w Przechowie,
ob. szkoła podstawowa.

Pałacyk od strony podwórza.

Pałacowe drzwi niewiele się zmieniły od 1935 roku...
(cała reszta niestety tak...).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.