Szukaj na tym blogu

niedziela, 16 października 2016

SMART KEBAB W (SMART?) TORUNIU (JĘZYKOWO)
Kilka dni temu, kiedy ziąb nie był jeszcze tak dojmujący, przyrynkowa przestrzeń zaczęła się zasadniczo zmieniać. Szkoda lata…, ale nie szkoda ogródkowych plastiko-folio-hangarów. Znikają. Może w przyszłym roku będzie lepiej? (jak sugeruje Biuro Toruńskie Centrum Miasta).

 
Uwieczniając odchodzące w przeszłość ogródkowe budy (bo lato tak naprawdę pożegnało nas już wcześniej), zauważyłam tę oto reklamę.


Piszę tę oto, bo zabrakło mi przymiotników stosownych w moim – dość obszernym przecież – słownym repertuarze. Trzy razy P = PO PROSTU POWALA!
Smart ten kebabowy kurczak czy baran? Czy oba? Jak to jest obcować ze smart żarciem? A co w przypadku, kiedy żarcie będzie bardziej smart niż kebabożerca? Jakie służby wzywać? :-) Co sobie pomyślą o smart-poziomie torunian ludzie znający podstawy angielskiego?!
Po św. mięsie mamy w Toruniu smart kebab... Co dalej?

Kolejną mam propozycję dla władz miasta naszego kochanego w kwestii promocji. I zrzekam się praw autorskich, podobnie jak w przypadku kreacji hasła TORUŃ MIASTO ZAFOLIOWANYCH ZABYTKÓW :-)  Tę nową ideę, jakże nośną i uniwersalną, wyraża slogan SMART TORUŃ – cokolwiek to znaczy… (może być jeszcze w atrakcyjnej graficznie wersji: smarToruń, choć sam smar może też budzić skojarzenia...) :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.