Szukaj na tym blogu

środa, 14 czerwca 2017

WIESZAKOLOGIA TORUŃSKA

Wieszakologia w zmasowany sposób dopadła mnie u p. Piotra Lewandowskiego, z którym wcześniej - na Jego specjalne życzenie - zwiedzałam kino Flisak (czyli obecnie oddział Archiwum Państwowego, pn. Flisak zresztą, przy ul. Idzikowskiego). Ka-pi-tal-ne pop-zabytki młodszego pokolenia 😊. Największym rarytasem był oczywiście wieszak z Podgórza, który... dostałam w prezencie. Dziękuję!

Same znajome nazwiska (już wszystkie niemal nazwiska z kilku wieków mi się kojarzą...). Błochowie byli w toruniarni, podobnie jak Korzeniewski, co nieco więcej w książce o Toruniu między wojnami.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.