Szukaj na tym blogu

środa, 28 czerwca 2017

WIESZAKOLOGIA (2) - TYM RAZEM PODGÓRSKA!
Ja to mam szczęście! Dostałam kolejny wieszakowy prezent - tym razem od pana Pawła Żuchowskiego. Dziękuję! (Pierwszy odcinek wieszakologii tutaj.)
Wieszak ciekawy tym bardziej, że pochodzący z podgórskiej firmy: Leon Czempisz - skład żelaza, broni i amunicji. Skład w samym centrum, przy ul. Poznańskiej, w domu już nieistniejącym (obok kamienicy Nogów pod nr 75).

Fot. ze zbioru Marii Błęckiej.

Ciekawe, czy wieszak po prostu firmowy, dla pracowników, czy raczej był w ofercie Czempisza ze względu na... metalowy uchwyt?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.