Szukaj na tym blogu

niedziela, 4 czerwca 2017

KOREKTOR I SZMATO-PRAKTYKI WCIĄŻ BEZ KOŃCA

Świetnie, że powstaje KO-REK-TOR, czyli Kodeks Reklamowy Torunia. Nareszcie! Może wreszcie skończy się - lub przynajmniej ograniczy - zaśmiecanie przestrzeni publicznej choćby w tej najbardziej zabytkowej części miasta.Niby "się poprawia", ale dziś znowu - w tym samym miejscu - w oczy kłuje cerato-reklama, a do tego wydarzenia z wczoraj. Połączenie kąpozycji z flagami = pogratulować... 😃

To miejsce to rodzaj bramy na tzw. starówkę, rodzaj wizytówki naszego miasta. Szpetnej bramy, odstraszającej wizytówki. Czy na tego uporczywego ceratowieszacza (i innych) nie ma sposobu? Podobnie jak na miszczów parkowania?

Nawet i w samym centrum...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.