Szukaj na tym blogu

czwartek, 9 kwietnia 2015

SZUKAMY KAROLINKI - HISTORIA SPRZED LAT

Ten tekst z 2010 roku tak się zaczyna: „21 lat temu nakręcił na molo w Sopocie krótki film, teraz chce dotrzeć do rodziny nieżyjącej już bohaterki nagrania. Jan Butowski, 84-letni mieszkaniec Sopotu, szuka śladów kilkuletniej Karoliny z Torunia. Dlatego napisał list do toruńskiej redakcji TVP Info.”
W 1989 roku, kiedy powstał filmik z udziałem Karolinki, ta miała około 5 lat. Wkrótce zmarła na białaczkę.  A autor filmiku usiłował dotrzeć do Jej najbliższych, żeby przekazać zdjęcia – ponoć mieszkali niedaleko pomnika Kopernika.
Może ktoś zna tę historię? Znał Karolinkę? Jej rodzinę? 
A może poszukiwania już nieaktualne? Może rodzina Karolinki odnaleziona?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.