Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

WISZĄ I WISZĄ - WCIĄŻ TO SAMO (KALENDARIUM CODZIENNOŚCI)





Znów to samo – nudne, przyznaję. Ale nie pisanie znów o tym samym, tylko wciąż ten sam BRAK REAKCJI.
O co chodzi? O reklamy (wyborcze i protestacyjne zresztą) wieszane na zabytkowych budynkach - wiszą i wiszą. W samym centrum, pod nosem wszelkich możliwych decydentów. Brak zasad czy po prostu niektórym wszystko wolno? 
Było już o tym w toruniarni, pisano i pisze się wciąż wielu różnych miejscach.


Co do zaśmiecania przestrzeni publicznej – to nie tylko dzieło tzw. „szmaciarzy” (tj. firm od wielkoformatowych reklam). Sami to robimy – wszędzie. Pomysłowość ludzka nie ma granic (niestety! – w tym przypadku).


Na koniec kolejny już przykład „kąserwacji” po toruńsku – parter w max-kolorku, reszta bez zmian. I o tym już było


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.