Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 27 kwietnia 2015

PAMIĘĆ O PODGÓRZU - NA PODGÓRZU
Dziś w Zespole Szkół nr 15 na Podgórzu (czyli w mojej dawnej podstawówce :-) ) otwarta została Szkolna Izba Tradycji im. dr. Tadeusza Zakrzewskiego, poświęcona dziejom Podgórza i podgórzan, powstaniu szkoły i Patronowi. Duża w tym zasługa jednego z nauczycielki – Adama Blakiewicza, pasjonata historii i dawnego Podgórza.
To dobrze, że dbamy o to, żeby młodzi mogli poznawać historię od miejsca, z którym są związani i z którego wywodzą się. Dobrze, że staramy się zatrzymać to, co ważne w wymiarze dokumentalnym – zdjęcia, pamiątki, wspomnienia, ocalić pamięć.
Tu kilka dzisiejszych kadrów.

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.