Szukaj na tym blogu

piątek, 15 maja 2015

Z PODGÓRZA KOSMICZNE WĄTKINo to może jednak nie „niebawem”, ale chociaż te dwa zdjęcia od razu – bo naszły mnie wspomnienia…

Obie fotografie
ze zbioru Lukrecji i Ryszarda Kołodziejczaków.

To fotografie z czasów, które już pamiętam – to lata 70. XX w. Czy z tego okresu fascynacji Polski kosmosem i kosmonautami (jak wówczas nazywano astronautów) pamiętacie takie rakiety? Ta „kosmiczna” zjeżdżalnia była ustawiona w ogródku przedszkola prowadzonym przez ss. Serafitki, przy ul. Wyrzyskiej. W dziele jej powstania miał udział p. Ryszard Kołodziejczak – jest w grupie mężczyzn dźwigających korpus rakiety do pionu.
Podobna rakieta-zjeżdżalnia była na placu zabaw przy ul. Podmurnej (dziś to Piernikowe Miasteczko). Pewnie były i na innych placach zabaw - pamiętacie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.