Szukaj na tym blogu

środa, 20 maja 2015

ŚWIĘTOWANIE W KOŚCIELE - NA 80-LECIEJeśli chcecie poznawać / lepiej poznać toruńską katedrę – już teraz zarezerwujcie czas 6-14 czerwca. Podczas święta bazyliki katedralnej, zorganizowanego z okazji 80. rocznicy nadania kościołowi Świętojańskiemu tytułu bazyliki mniejszej (1935), będzie można zwiedzać kościół z toruńskimi specjalistami (8-13.06.), którzy nie tylko opowiedzą, skomentują, ale pokażą też rzeczy i miejsca na co dzień niedostępne. (Mam w organizacji święta swój niewielki udzialik - jako społeczny opiekun zabytków.)

Fot. Andrzej R. Skowroński oczywiście.
Jedno z moich ulubionych zdjęć tego kościoła, takie symboliczne...

Będą też koncerty organowe, dwie wystawy, konkurs dla młodych (z rodzinami), wolny wstęp na wieżę i pokaz filmu w technice 3D o dziejach świątyni.
Szczegóły wkrótce.


Na pewno zwrócicie uwagę na grafikę druków (plakat, zaproszenie, ulotka), bo po prostu ZWRACA UWAGĘ
:-) To projekty Kamila Snochowskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.