Szukaj na tym blogu

niedziela, 26 czerwca 2016

CENTRUM NIE-DOKSZTAŁCENIA ESTETYCZNEGO


Wszystko rozumiem
: że musi być szyld, informacja o ofercie, reklama. Nawet w przypadku szkoły. Ale dlaczego W TAKIEJ FORMIE?


Migający wyświetlacz na elewacji zabytkowego budynku, jak na dworcu… Pasuje tu jak pięść do nosa. Litery przytentygowane, bo trudno to nazwać inaczej, zakłócają subtelną dekorację z dwubarwnej cegły. Niby nie przekraczają granicy fryzu z ornamentem geometrycznym, ale z daleka wygląda to tak, jakby wchodziły w pole z tą dekoracją. Jedno z drugim skutecznie się gryzie. 

Zły przykład daje to miejsce edukacji – ustawicznej podobno. Więc może pora doszkolić się w kwestiach: ochrony zabytków, estetyki, reguł rządzących reklamą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.