Szukaj na tym blogu

środa, 15 czerwca 2016

PRL-u ŚLADY I SZEROKA DODANA :-)

Dla odmiany tym razem nie bydgosko-przedmiejsko, nie w kontekście święta BP. Taka po prostu zagadka: czy ktoś pamięta, komu służył ten maszt? (dziś mocno zardzewiały…). Bo do czego, wiadomo. Poznajecie, gdzie to? W kontekście przedmiotu zagadki – fajne jest naprzeciwko :-)


Tu można też zaobserwować kolejny przykład
"sanitarnego" przycięcia / przyciencia drzewa.
Trudno oprzeć się wrażeniu, że chodzi o WYCIĘCIE...

Przy okazji informacja: w Emporium ukazało się drugie wydanie przewodniczka po Toruniu "Toruń SPACErkiem", uzupełnione o ul. Szeroką - w miejsce BP właśnie, które ma już własną książeczkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.