Szukaj na tym blogu

środa, 29 czerwca 2016

RUSZYM Z POSAD BRYŁĘ ROKU...

Szkoda, po prostu szkoda. Bryła Roku tak spikacona, ups – spieprzona (sorki za kolokwializm, ale to z emocji…) = zeszmacona… Awangardowa bryła mocno traci  za sprawą reklamy / "reklamy" lokalu pod nazwą Pikado, z jakże polskim rozwinięciem: Wine Bar Tapas Catering. Gratulacje za szacunek dla języka polskiego! Było już o tym w toruniarnia nie raz... (np. tu i tutaj).
Niby to nie na samej Bryle Roku, a TYLKO na bramie wjazdowej na parking, ale SZPECI i tak.


R
eklama / informacja
całkowicie niedostosowana do architektury i otoczenia. Podobnie jak CUD-słup ogłoszeniowy na placu, o którego zaszczytną nazwę decydenci zatroszczyli się, ale o estetykę – już niekoniecznie…
Toruński szmatex porusza to może ruszym z posad bryłę świata? / Bryłę Roku? :-)

…Dalej, bryło, z posad świata!
Nowymi cię pchniemy tory,
Aż opleśniałej zbywszy się kory,
Zielone przypomnisz lata…
Pamiętasz, skąd ten cytat?


A tak przy okazji zadanie dla ambitnych:
spróbuj wykonać zdjęcie Bryły Roku
bez słupów, słupków, latarni itp. w kadrze
.
POWODZENIA!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.