Szukaj na tym blogu

czwartek, 23 czerwca 2016

POLSKO-TORUŃSKA OCHRONA MĘSKOŚCI
Kiedy widzi się różne obrazki, to zabawne skojarzenia przychodzą do głowy – nie tylko z powodu upału i przegrzania rozumu. Takowe nawiedziło mnie w kontekście promocyjno-turystycznej oferty naszego miasta, a raczej sposobu jej ekspozycji. TNZ = tarcza nowych zadań czy PTOM = polsko-toruńska ochrona męskości? :-)


Ponieważ w naszym kraju niektórym wszystko kojarzy się z ideologią, jedynie słuszną lub jedynie niesłuszną, to kolejne pytanie brzmi: czy ta „ekspozycja” ma coś wspólnego z ruchem Pro-Life i jego dużą aktywnością w rejonie Rynku Staromiejskiego w ostatnich dniach? Oczywiście to pytanie sformułowane z przymrużeniem oka
:-)
A serio napisała o tym Natalia Waloch-Matlakiewicz: Niech nie gwałcą nas przez oczy. Polecam lekturę. I refleksję, taką głębszą.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.