Szukaj na tym blogu

niedziela, 28 sierpnia 2016

STAWKO-IMPRESJE (1) – KOLORY(T) MIEJSCOWY


Stare i nowe na dotyk
- pełno tego na lewobrzeżu.

Jestem podgórzanką, wciąż ciągnie mnie do Podgórza, chociaż od kilkunastu lat mieszkam na Stawkach. Na osiedlu zwanym – nomen omen – Nowy Podgórz :-)


Trzy szczyty jak w... katedrze :-)

Gościu, siądź pod mym liściem... :-)

Więc moim Stawkom chce poświecić kilka postów: stawko-impresjom. Miejsca znane, z centrum
:-), ale skojarzenia własne, różne, jak to impresje.

Blask / odblask...
...kolory świat(ł)a...


...i postmodernizm + art brut.

Będziemy tu niebawem łazić ze spacerowiczami (TSF oczywiście), przed 4. konferencją z cyklu ZABYTKI TORUŃSKIE MŁODSZEGO POKOLENIA (26 XI). Sesja będzie bowiem o zabytkach lewobrzeża, a – tradycyjnie już – na finał konferencji pokazujemy prezentację z pracami członków TSF właśnie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.