Szukaj na tym blogu

wtorek, 23 sierpnia 2016

TORUŃ, KTÓREGO NIE MA - KSIĄŻKOWO / NOWO

Choć Toruń, którego nie ma wciąż OBECNY jest w toruniarni :-), to teraz informacja o innej "formie utrwalenia" = książkowej. Będzie to kolejna pozycja z nowej serii Wydawnictwa Księży Młyn: MIASTA, KTÓRYCH NIE MA. To wydawnictwo regionalno-wyjątkowe, jak wyjątkowe jest miejsce, w którym ma siedzibę - łódzki Księży Młyn. W KM każdy regionalista znajdzie coś dla siebie.


Toruński album(ik) ma być gotowy pod koniec roku (będzie jak znalazł pod choinkę :-)
Mam świadomość, że toruniofile mogą poczuć niedosyt... Ale książki te adresowane są do szerokiego grona czytelników, a nie speców od miejscowej historii i kultury. Koncepcja serii nie pozwoliła poszaleć (zawsze mam problem ze zbyt obszernym tekstem i zbyt dużą liczbą ilustracji...), ale nic się nie zmarnuje
:-) Materiał, który nie zmieścił się w książce, pokażę w toruniarni, a także na autorskim spotkaniu, kiedy książka będzie gotowa - o ile zechcecie ze mną toruńsko porozmawiać :-) Już teraz zapraszam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.