Szukaj na tym blogu

wtorek, 25 kwietnia 2017

BIBLIOTECZNY PODGÓRZ SPRZED LAT 2.

Same zaproszenia w toruniarni ostatnio 😊 Tym razem zachęcam do wybrania się do biblioteki przy ul. Poznańskiej 52 (filia nr 4 Książnicy Kopernikańskiej) na drugie (kameralne) spotkanie z cyklu PODGÓRZ SPRZED LAT = 8 maja o godz. 16.30, w poniedziałek.
Chciałabym, aby każdy pierwszy poniedziałek miesiąca był taki podgórsko-historyczno-kulturalny (o ile nie wypada święto jakieś, jak w maju). Idziemy na Podgórz!Rozmawialiśmy o tym, jak Toruń o Podgórz zabiegał. Teraz Czy na lewobrzeżu SĄ zabytki? Warto posłuchać (zapraszam!), poczytać, poszukać, rozejrzeć się i dostrzec.  Może utrwalić? Zanim znikną z horyzontu - fizycznego i mentalnego...
W planach m.in. prywatne kolekcje starych fotografii i utrwalone w nich życie codzienne i kultura popularna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.