Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 3 kwietnia 2017

PORA NA PIESZYCH! (MISZCZOWIE PARKOWANIA)


Ponoć w Łodzi zaczęto edukację kierowców, że piesi też mają swoje prawa = na początek przez zmasowaną akcję karania i pouczanie miszczów parkowania, którzy zastawiają / tarasują przejścia, chodniki, parkują zbyt blisko przejść dla pieszych. A może nawet NA pasach, jak u nas 😄 NA-RESZ-CIE! Oby tak i w Toruniu!

Rowerzyści przez lata starań, lobbowania i edukowania wywalczyli, że są traktowani jak równoprawny uczestnik ruchu drogowego. Teraz PORA NA PIESZYCH! Tylko że ta grupa uczestników ruchu ma najmniejszą siłę nacisku... A jako najsłabsza wymaga największej ochrony.


Przykład permanentny w drodze do mojej pracy, zawsze po 7.00 i po 15.30, a zapewne i w pozostałych godzinach = miszczowie parkują na krawędzi pasów przejścia dla pieszych. Widoczność pieszego i dla pieszego żadna. Fakt, ruch niewielki, ale przepisy jasne.

Kochani kierowcy, kochani rowerzyści,
to takie proste:pamiętajcie, że czasem odzyskujecie władzę w nogach
i bywacie pieszymi!
To takie proste:
nie czyńcie drugiemu, co Wam niemiłe!
(Dla wyjaśnienia dodam, że jestem i pieszym i kierowcą.)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.