Szukaj na tym blogu

wtorek, 4 kwietnia 2017

NOWO-MOWA HISTORYCZNO-FILMOWO - W KSIĄŻNICY

Ponownie 110-leciem posłużę się, żeby zaprosić do Książnicy J (= 110-lecie kina stałego w Toruniu, jak wszyscy wiedzą 😉). Była pierwsza dama toruńskiego kina Joanna Łyskowska (16 III), a teraz – pierwszy meteor branży kinematograficzno-filmowej w miejscowym wydaniu, czyli Max Müller. Spotkanie już w czwartek (6 kwietnia).
Wciąż nowiny o Maxie odkrywamy, podobnie jak w kwestii innych wątków kinowych, o czym między innymi na ostatnim (naprawdę już 110-kinowo-ostatnim!😊) spotkaniu Kinematografy na przedmieściach (25 kwietnia).


Na zakończenie Wielkich Obchodów 😉 premiera mojej książ(ecz)ki z serii Toruń SPACErkiem, pt. kiNOWO-filMOWA orbita. Dlaczego taka dziwna pisownia? Trzeba zajrzeć do tekstu! Sporo faktów i ciekawostek, wszystko w fajnej szacie graficznej, ze smaczkami = jak to u Kamila Snochowskiego.

Zapraszam do Książnicy podwójnie: 
6 i 25 kwietnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.