Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 26 września 2016

NIECZYNNA NIEDZIELA I MISZCZOWIE PARKOWANIA


Zwróćcie uwagę na tego MISZCZA kierownicy = doskonałe wyczucie przestrzenne osi urbanistycznej, klarowna symetria i antytetyczne zamknięcie kompozycji przez miszczów pozostałych. No i ekspozycja – PACZCIE! TO JA! MISZCZU! W całej swojej krasie :-) Parkuję na pasach, bo MOGĘ.Jest taki trend ostatnio, żeby dzień święty święcić, czyli zamknąć sklepy w niedziele.  Idąc za ciosem – może „unieczynnić” też: komunikację miejską, szpitale, kina i teatry, muzea, straż pożarną, policję i straż miejską
Hmmm, ta ostatnia to chyba ma już wolne w niedzielę? To, co można obserwować na terenie zespołu staromiejskiego w weekend, a szczególnie właśnie w niedzielę, „w temacie” MISTRZÓW / MISZCZÓW PARKOWANIA przekracza wyobraźnię. Jak tutaj – PASO-parkowanie, nowa specjalność MISZCZÓW kierownicy :-) Ratunku! Czy tu nie ma monitoringu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.