Szukaj na tym blogu

środa, 2 listopada 2016

LEWOBRZEŻNE TAJEMNICE

SIĘ DZIEJE w sprawie zabytków LEWOBRZEŻA, to znaczy konferencji planowanej na 26 listopada. Odkrywam ciekawe historie, rozszyfrowuję tajemnice :-) W Archiwum oczywiście, między innymi dzięki przygotowaniom do wystawy PODGÓRZ SPRZED LAT.
Wiem już na przykład, gdzie była pierwsza siedziba magistratu, jak to było z chłodnią-rotundą... Udało się  niedawno odkryte duchy liter (Michał  Wiśniewski + Literołap) połączyć z konkretną knajpą. Będzie więcej zapewne info-niespodzianek :-)
Wszystko to na konferencji i wystawie.

A na razie TYLKO :-) ulotka z programem (proj. Kamil Snochowski) - z prośbą o udostępnianie! Zaproście znajomych! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.