Szukaj na tym blogu

wtorek, 14 marca 2017

PRZYSTOJNY BŁAWATNIK I SEKSIZM U KAŁAMAJSKIEGOOstatnio takie drobiazgi uzupełniające wcześniej opublikowane większe posty wyłażą z kątów i zakamarków. Nie mogłam sobie odpuścić tego co nieco seksistowskiego ogłoszenia (jeszcze w oktawie Międzynarodowego Dnia Kobiet). Przystojny i gładki w obejściu – taki ma być poszukiwany przez firmę Kałamajskiego bławatnik. Jasno określono: TEN bławatnik = płci męskiej, uroda wręcz wymagana! Inne cechy na dalszym planie...
Seksizm wtedy?, w miejscu pracy? Widać i panowie nie mieli (nie mają?) łatwo 😉

Słowo Pomorskie, III 1922.
 
Cóż to takiego bławat? Kiedyś jedwabna tkanina, w międzywojniu mianem skład bławatny określano – szerzej – sklep z tkaninami / ofertą tekstylną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.