Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 12 września 2016

RANDKA PRZY SŁUPIE GRANICZNYM = PODGÓRSKI PIKNIK NA ZAKOŃCZENIE LATA

Zapraszam na PODGÓRSKI PIKNIK NA ZAKOŃCZENIE LATA = 18 IX, od godz. 11.00. Więcej szczegółów tutaj. W ubiegłym roku była PODGÓRSKA SOBOTA, teraz trochę skromniej, ale zapraszamy równie serdecznie.
Będą warsztaty plastyczne i zabawy dla dzieci – aż po poszukiwanie skarbów :-), pokaz roślin biblijnych, warsztaty rapu, pokaz starych automobili, turniej piłki nożnej.Osobiście zapraszam, tradycyjnie już, na spacer historyczny po (zaledwie) wybranej części LEWEGO MIASTA (tak mogło nazywać się lewobrzeże, po przyłączeniu do Torunia w 1938 roku…).
Zbiórka
przy słupie granicznym Podgórz – Piaski (a raczej jego replice), koło parkingu przy kościele, o godz. 14.00. Pomaszerujemy Z PODGÓRZA PRZEZ PIASKI DO STAWEK. W ubiegłym roku zwiedzaliśmy Podgórz city, czyli samo-wielko-miejskie-centrum
:-), więc teraz nieco lewobrzeżnej „prowincji”. Zapraszam do zajrzenia także tutaj = podgórskie subiekTYwne klimaTY :-) 
Spacer powinniśmy zakończyć przed godz. 15.30, bo wówczas rozpocznie się zabawa przy ognisku przed Domem Muz (tu pieczenie kiełbasek, wspólne śpiewanie z Podgórskim Walczykiem).

Przy okazji już teraz zaanonsuję, że o zabytkach lewobrzeża / LEWEGO MIASTA będziemy rozmawiać podczas czwartej  konferencji z cyklu ZABYTKI TORUŃSKIE MŁODSZEGO POKOLENIA, zaplanowanej na 26 XI (sobota). Zarezerwujcie czas!
Podczas spotkania promocja książki z trzeciej konferencji (z kwietnia br.), nt. historyzmu (praca wre!).
Cykl rozpoczęliśmy w maju 2015 roku = co pół roku sesja i na każdą kolejną gotowa książka z poprzedniej. Niezłe tempo, prawda? (tym bardziej, że to robota ngo = Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). I niezłe efekty :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.