Szukaj na tym blogu

czwartek, 15 września 2016

STAWKO-IMPRESJE (6) – NATURA(lnie)
Fotografie z cyklu NATURA – MIEJSKA NAMIASTKA (mam album/ik/ o takim tytule na facebooku). Natura stawkowa, ale to mało istotne, a jeśli
to tylko w odniesieniu do kontekstu lokalizacji.

Trzy kadry
z powojskowymi klimatami w tle.

(Wojskowe klimaty super,
ale zakaz fotografowania...)Daleko jej do bujnej, bogatej, różnorodnej i nieokiełznanej Prawdziwej Dzikiej Natury, ale cóż – jej piękno można dostrzegać w najmniejszym nawet (miejskim) przejawie. Podobnie jak małe radości dnia codziennego. Jedno i drugie czasem pomaga na stres :-) 


 Wielką sztuką jest umieć cieszyć się drobiazgami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.