Szukaj na tym blogu

środa, 14 września 2016

STAWKO-IMPRESJE (5) – FAKTYCZNIE IMPRESJE I LEWE MIASTOZ ostatnich dni wrześniowego lata impresje – w pełnym słońcu, obrazy / detale.


Takie stawkowe "rokokoko" :-)
Płot dawnych zakładów jajczarsko-drobiarskich...

Niebawem będzie WIĘCEJ MOCNIEJ LEPIEJ :-) , bo 8 października wybieramy się z Toruńskimi Spacerami Fotograficznymi  na foto-pochodzenie z cyklu LEWE MIASTO (czyli... lewobrzeże po prostu). Skąd ta nazwa? Przyjdźcie na spacer, żeby się dowiedzieć :-)


Na osiedlu w miejscu dawnych baraków koszarowych
można znaleźć wiele miejsc sielsko (choć niekoniecznie anielsko...)
urokliwych :-)


Pierwszy spacer prowadzić ma Z PIASKÓW DO STAWEK. Kolejny (5 XI) = PODGÓRZ CITY I KLUCZYKI.


Efekty pracy foto-spacerowiczów będzie można obejrzeć nie tylko na Ich facebookowej stronie, ale także podczas czwartej konferencji z cyklu ZABYTKI TORUŃSKIE MŁODSZEGO POKOLENIA 26 XI = o zabytkach lewobrzeża. A wybrane zdjęcia znajdą się w kolejnej książce z tej serii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.