Szukaj na tym blogu

piątek, 2 września 2016

STAWKO-IMPRESJE (3) – PRUSKI MUR / DOMY-KAMELEONYI na lewobrzeżu są budynki szkieletowe. Warto wybrać się na spacer, a jeśli nie chce Ci się :-) = zajrzeć do bloga MUR PRUSKI W TORUNIU.Tu bardziej impresje niż rzeczowa dokumentacja. W upalny dzień miło przysiąść na ławce na ganku.
Przysiąść, popatrzeć i skonstatować, że przy ul. Łódzkiej jest zagłębie domów-kameleonów :-) Dlaczego? Często mają inne oblicza od frontu i od podwórka, inaczej odnowiona jest część lewa, inaczej prawa, każde okno inne…

Niektóre domy są dodatkowo „poranione” – okaleczają je pozostałości po wielkoformatowych reklamach albo szmaty wciąż wiszące.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.