Szukaj na tym blogu

niedziela, 9 listopada 2014

CzM - TAKIE JESZCZE POST ZADUSZKOWE NASTROJE (3)Bydgoska – znowu… Ale nie znowu sławetny numer 50/52, tylko kolejny dom.
 
Bydgoska 56 – dom nie spłonął, nie rozpadł się, nie było katastrofy budowlanej. Co się stało? Rozebrany, musiał ustąpić NOWEMU.


Fot. Gazeta Pomorska,
za: https://www.google.pl/search?q=toru%C5%84+bydgoska+56...

 
Fot. Miejski Konserwator Zbytków,
za: https://www.facebook.com/MKZwToruniu/photos...Oto wizualizacja przyszłego „nowego zabytku”.

Fot. Stowarzyszenie Bydgoskie Przedmieście,
za: https://www.google.pl/search?q=toru%C5%84+bydgoska+56...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.